10 rzeczy niezbędnych na siłownię

Chodząc na siłownię widuję osoby przeróżnie ubrane, część z nich bardzo profesjonalnie, inni natomiast zupełnie mało sportowo. Oczywiście nie chodzi mi o to w co kto się ubiera, ale o komfort i wygodę. Dlatego własnie postanowiłam przygotować krótki wpis o tym co powinno znaleźć się w torbie na siłownię, a przynajmniej co znajduje się w mojej. Mam nadzieje, ze wpis okaże się pomocny i od razu z większym entuzjazmem ruszycie na trening ;)

  1. Sportowy stanik - moim zdaniem jest niezbędny do każdej aktywności fizycznej. Szczególnie będzie jednak przydatny osobom z dużym biustem. Polecam kupić dobrej jakości stanik, który dobrze będzie trzymał biust. Z pewnością w takiej bieliźnie poczujecie się bardziej komfortowo, a piersi będą bezpieczne. 
  2. Strój sportowy - mam tu na myśli wygodne getry (ja czuję się najlepiej w takich 3/4) i sportowa, oddychająca koszulka, która szybko odprowadza wilgoć. Taki strój jest wygodny, nie krępuje ruchów, będziecie się w nim czuły dobrze i komfortowo. 
  3. Sportowe buty - to bardzo ważna rzecz. Dzięki odpowiednim, sportowym butom unikniecie urazów, a jednocześnie będzie Wam się lekko i swobodnie ćwiczyło. Pamiętajcie również o bawełnianych skarpetkach, dobrze przylegających do stopy. 
  4. Dezodorant - o tym chyba nie trzeba pisać;) trzeba użyć go przed wysiłkiem, aby zwyczajnie nie śmierdzieć.
  5. Spięte włosy - nie ma nic bardziej irytującego niż fruwające i wchodzące do oczu i ust włosy. Zepnijcie je w kitkę, zapnijcie spinkami lub użyjcie opaski. Możliwości jest mnóstwo i z pewnością znajdziecie coś dla siebie.
  6. Muzyka - dobra, energetyczna muzyka to istotna sprawa na siłowni, dzięki niej mam więcej energii do ćwiczenia, które wykonuje w szybszym rytmie.
  7. Ręczniczek - mały ręczniczek, lub ściereczka do wycierania po sobie spoconych przyrządów - uchwytów, oparć, siedzisk.
  8. Bidon z wodą - podczas wysiłku fizycznego koniecznie trzeba uzupełniać płyny. Gdy zaczniecie ćwiczyć, z pewnością szybko poczujecie suchość w ustach. Jednak podczas ćwiczeń nie pijcie zbyt dużo, napijcie się dopiero dobrze po zakończeniu treningu. 
  9. Przekąska - batonik energetyczny, wrzućcie go do torby, ponieważ po zakończeniu ćwiczeń z pewnością poczujecie silny głód. Pamiętajcie także, aby zjeść pełny, porządny posiłek w ciągu godziny od zakończenia treningu.
  10. Kłódeczka do zamykania szafki - najlepiej z zamkiem szyfrowym, żeby nie trzeba było nosić kluczyka i ewentualnie go nie zgubić.

Jak widzicie na zajęcia na siłowni, nie potrzeba wiele. Do tego wszystkiego potrzeba jeszcze tylko trochę motywacji i entuzjazmu. Także zbierajcie się i do dzieła! :) 

Pozdrawiam!

Etykiety: ,