10 rzeczy, których nie powinno się robić na lotnisku


Wakacje w pełni i z pewnością część z Was planuje podróż samolotem (jeżeli nie teraz to może w niezbyt odległej przyszłości). Ponieważ sama sporo latam, postanowiłam przygotować mini poradnik dotyczący tego, czego nie należy robić na lotnisku. Dzięki nim czas oczekiwania na samolot upłynie w spokojnej atmosferze i z pewnością uda się Wam w ogóle polecieć. Porady te wydają się może oczywiste, warto jednak o nich przypomnieć, ponieważ czasami, gdy jesteśmy poddenerwowani lub podekscytowani zbliżającą się podróżą, "wychodzą" z nas różne, dziwne, często niewłaściwe zachowania. 


  1. Spać - nikt nie chciałby przespać odlotu samolotu na wymarzone wakacje lub na ważne spotkanie.
  2. Pić - dokładniej mówiąc upijać się w lotniskowym barze. Podobnie jak ze spaniem można w ten sposób przegapić lot, a gdy towarzystwo jest zbyt pijane, obsługa samolotu może odmówić wpuszczenia takich osób na pokład.
  3. Tracić panowania nad sobą/unosić się/denerwować - każdy stresuje się podróżą i lotem, ale nie powinno się to przekładać na utratę panowania nad sobą, denerwowania się, krzyczenia na innych pasażerów czy obsługę. Agresywny pasażer również może zostać niewpuszczony do samolotu.
  4. Wygłupiać się - niektóre żarty bywają zdecydowanie niewłaściwe i nie na miejscu, mogą wywołać nieprzychylne reakcje, a czasem nawet odmowę wpuszczenia na pokład samolotu.
  5. Przepychać się w kolejce - to absolutny brak kultury, należny spokojnie czekać na swoją kolej.
  6. Włączać na głos telefon/tablet - uszanujmy obecność innych pasażerów i zachowajmy względną ciszę, w lotniskowej hali jest wystarczająco głośno. 
  7. Kłócić się z obsługą - oni wykonują tylko swoją pracę, która nie zawsze jest przyjemna. Nie powinniśmy na nich wylewać swoich żali np. z powodu spóźnionego samolotu czy odwołanego lotu. 
  8. Krążyć wokół podajników bagażu jak sęp i rzucać się na podajnik, gdy tylko zobaczysz swoją walizkę, potrącając i uderzając innych oczekujących.
  9. Zostawiać bagażu bez opieki - to oczywiste, takie komunikaty często są powtarzane na lotnisku, chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo twojego bagażu (kradzież) jak i bezpieczeństwo na lotnisku (bomba).
  10. Być niemiłym dla obsługi i innych pasażerów, czy to jeszcze w hali odlotów, czy już na pokładzie samolotu. 


Latacie? Czego jeszcze Waszym zdaniem nie powinno się robić na lotnisku? Piszcie!

Pozdrawiam!

Etykiety: ,