10 rzeczy których nie powinnaś zakładać na podróż samolotem

W związku ze zbliżającą się, kolejną podróżą samolotem, przyszło mi do głowy, aby napisać kilka słów o tym czego w taką podróż nie należy na siebie zakładać. Myślę, że taki wpis przyda się, ponieważ coraz częściej, coraz więcej ludzi, wybiera tę formę transportu, szczególnie teraz, gdy wiosna tuż tuż i rozpoczyna się sezon wyjazdowo-urlopowy.
Oto kilka moich rad jakich ubrań i dodatków unikać wybierając się w podróż samolotem, jeżeli oczywiście chcecie, aby wasza odprawa przebiegła szybko i sprawnie, podróż była wygodna i abyście Wy czuły się komfortowo. Odpowiedni strój na każdą podróż, a szczególnie na lot samolotem, to podstawa - powinien być luźny, wygodny, oddychający.

Nadmierna ilość biżuterii - 10 bransoletek na każdej ręce, wielkie kolczyki, masa pierścionków, to jest to czego bramki nie lubią, będzie zmuszone do ich zdjęcia i włożenia do kuwety, po czym ponownie będziecie musiały to założyć marnując swój czas i utrudniając przepływ pasażerów.


czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło 

Pasek - jest to część garderoby, której zdjęcie jest wymagane podczas kontroli osobistej, a którego ponowne zakładanie jest niewygodne i czasochłonne. Jeżeli bez niego spodnie Wam nie spadną, pomińcie go w swoim ubiorze.
czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło

Buty z dużą ilością klamerek i zapięć, kozaki, ciężkie buty trekkingowe, buty na wysokich obcasach - wszystkie te rodzaje butów należy zdjąć przechodząc przez wykrywacz metali. Odradzam także wysokie szpilki, bez względu na to jak dobrze czujecie się w takich butach, nigdy nie wiadomo czy nie będziecie musiały biec do samolotu, nie poślizgniecie się na wypolerowanych lotniskowych podłogach, lub czy obcas nie złamie się, lub nie utknie w ruchomych schodach(!). Dla własnego komfortu najlepiej założyć lekkie, wygodne, płaskie buty. 
czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło

Gniotące się płaszcze - wierzchnie okrycie trzeba zdjąć, złożyć i włożyć do kuwety, a obsługa nie przejmuje się i jeszcze je ugniata i przyklepuje. Wiadomo, że nikt nie chciałby zakładać na siebie wymiętego płaszcza. Poza tym problematyczne jest również przechowywanie go w samolocie, włożenie do luku ponownie spowoduje, że się wygniecie, a siedzenie w nim również nie jest wygodne.

Bluzy z kapturem, gruby sweter - te również należy zdjąć przed przy odprawie osobistej. 

czego nie zakładać na podróż samolotem

Biustonosz z fiszbinami - zdarzają się bardzo czułe wykrywacze metalu, którym to przeszkadza (miałam taki przypadek). 

Koszulki z głupimi nadrukami (np. I'm terrorist, I'm bomber), ludzie mają różne poczucie humoru, obsługa na lotnisku nie ma poczucia humoru, a takie koszulki wcale nie są zabawne. 

czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło

Niewłaściwe lub prowokacyjne stroje - Za krótkie spódniczki, zbyt mocno wydekoltowane bluzki, ale także np. piżamy czy kostiumy na bal przebierańców. Należy wziąć to pod szczególną uwagę, gdy lecimy do krajów arabskich.

czego nie zakładać na podróż samolotem


czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło


Ciasne i obcisłe ubrania wykonane ze sztucznych, nieoddychających materiałów - tu odzywa się zwyczajna wygoda. Kilka godzin siedzenia w niewygodnym, pijącym czy wrzynającym się stroju może doprowadzić do szału. Moim zdaniem warto zrezygnować z elegancji na rzecz luźnych, wygodnych, niegniotących się ubrań, najlepiej z naturalnych materiałów. Dzięki takiemu strojowi możecie dowolnie usadowić się w fotelu (dotyczy to szczególnie długi lotów).


czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło

Szorty - ja nie mogłabym siedzieć na publicznych fotelach gołymi nogami, od razu wszystko zaczyna mnie swędzić. Jeżeli lecicie do ciepłych krajów, to szorty można spakować do podręcznej torby i szybko zmienić je po przylocie w pierwszej toalecie na lotnisku, a na lot samolotem załóżcie wygodne legginsy lub luźne, przewiewne spodnie np. lniane, mogą być 3/4. 
czego nie zakładać na podróż samolotem
Soczewki kontaktowe - nie są wskazane do noszenia w samolocie, gdzie powietrze jest bardzo suche, może to być męczące szczególnie dla osób o bardziej wrażliwych oczach. Warto z nich zrezygnować i na czas podróży założyć tradycyjne okulary.


czego nie zakładać na podróż samolotem
Źródło

Na zakończenie dodam, że na podróż warto ubierać się na tzw. cebulkę. Zakładając kilka lekkich warstw możemy łatwo dostosować ubiór do panujących temperatur. Na lotniskach często jest bardzo ciepło i duszno, natomiast w samolocie może być chłodno. 
A jakie są Wasze rady dotyczące ubioru na czas podróży samolotem? Podzielcie się! 

Pozdrawiam!
Etykiety: ,