Jak polubić gotowanie

Ze zdziwieniem czytam i obserwuję, jak wiele osób nie lubi czy też nie umie gotować. I zastanawiam się z czego to wynika? Z lenistwa, braku talentu kulinarnego, czy też niewyjaśnionej awersji do "garów"? Jestem zdania, że można przezwyciężyć tę niechęć i naprawdę polubić kuchnię i gotowanie.
Dla mnie gotowanie to coś naturalnego i choć nie jestem mistrzem kuchni, nie sprawia mi ono trudności i zwyczajnie lubię przebywać w kuchni i coś pichcić, często do późna w nocy.
Samodzielnie przygotowane posiłki są o wiele zdrowsze od tych gotowych, a samo gotowanie jest niesamowicie satysfakcjonujące;)
Przyrządzając posiłki własnoręcznie wiesz co w tym jedzeniu się znajduje i że jest ono świeże. Gotując samodzielnie masz wpływ na to co jesz, dzięki czemu możesz kontrolować swoją dietę - jednym słowem - odżywiać się zdrowo i świadomie. Nie chodzi mi tu o wariowanie na punkcie zdrowego jedzenia, liczenia kalorii i sprawdzania poszczególnych składników i elementów odżywczych, konserwantów i innej chemii, ale na tym aby zdać sobie sprawę z tego co jest dla nas dobre, a co niekoniecznie i uświadomić sobie to, że jesteśmy tym co jemy.

Jak polubić gotowanie

I na koniec, może to co dla niektórych najważniejsze, samodzielne gotowanie jest o wiele tańsze niż stołowanie się na mieście, kupowanie posiłków na wynos, zupek w proszku czy innych potraw z torebki typu "instant" lub do podgrzania w mikrofalówce, nie wspominając o walorach smkowych.

Obecnie, w czasach tak powszechnego internetu i masy programów kulinarnych, bardzo łatwo jest się zainspirować, znalezć coś dla siebie i spokojnie, krok po kroku to przygotować.

Oto kilka moich porad co zrobić, aby polubić gotowanie:
Jak polubić gotowanie

Jak polubić gotowanie
Jak polubić gotowanie
Jak polubić gotowanie
Jak polubić gotowanie

Jak polubić gotowanie
Jak polubić gotowanie

A jakie są Wasze sposoby na polubienie gotowania? Koniecznie się nimi podzielcie! :) 

Pozdrawiam!

Etykiety: