Halloweenowe drinki

W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce zapanowała moda na Halloween - święto duchów, strachów, przebierania się za wszelkiego rodzaju potwory. Obchodzone jest główne w zachodniej kulturze w wigilię Wszystkich Świętych. Jakiekolwiek macie podejście do tego dnia i zabaw z nim związanych, a muszę przyznać, że naczytałam się mnóstwa opinii na jego temat, czy je "świętujecie" i dobrze się bawicie, czy też zupełnie je ignorujecie, zapraszam na krótki kulinarny wpis dotyczący przygotowania ciekawych drinków. Idealnie wpasowują się one na Halloweenową zabawę, ale równie dobrze sprawdzają się na każdej innej imprezie i z pewnością wzbudzą zainteresowanie i podziw gości ;)


halloween, drinki na halloween, halloweenowe drinki,


Koktajle, które przedstawię poniżej wypatrzyłam u Marthy Stewart i od razu zdecydowałam, że muszę je wypróbować! Drinki te absolutnie mnie oczarowały, są nieskomplikowane i nie wymagają wielu wyrafinowanych składników. Polecam je na każdą imprezę!

halloween, drinki na halloween, halloweenowe drinki,

Duch na cmentarzu:


Wódkę wymieszać z likierem. Lody włożyć do szerokiej szklanki i zalać alkoholem, posypać odrobiną tartej gałki muszkatołowej.


Pijany śrubokręt:
Wysoką szklankę napełnić lodem, wlać sok do połowy wysokości, a następnie po odwróconej łyżeczce, delikatnie wlać wódkę, tak aby utworzyły się dwie warstwy.


Straszne Martini:
Szklankę wypełnić lodem, wlać wódkę i uzupełnić sokiem.


halloween, drinki na halloween, halloweenowe drinki,

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy!Etykiety: ,