Plany wyjazdowe - Barcelona

We wrześniu planuję kilkudniowy wyjazd do Barcelony. Byłam już w kilku hiszpańskich miastach (Madrycie i Sevilli), teraz pora na stolicę Katalonii. 
Barcelona była na naszej liście miast to odwiedzenia już od dość dawna, jednak nigdy jakoś się nie składało, aby tam polecieć. Nie pasowały terminy lub loty były bardzo drogie. W końcu jednak udało nam się znaleźć bilety w bardzo dobrej cenie, dlatego też szybko podjęliśmy decyzje, że w tym roku na tzw. "city break" jedziemy do Barcelony. 

I tu mam do Was pytanie, czy ktoś z Was był w tym mieście i może polecić coś ciekawego i interesującego do zwiedzenia?
Ciekawa jestem co Waszym zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć, chciałabym również dowiedzieć się co warto zwiedzić poza atrakcjami z przewodnika? 
Czy moglibyście polecić jakieś ciekawe lokale, knajpki, restauracje, gdzie można zjeść pyszne lokalne, tradycyjne potrawy? Gdzie podają lajlesze tapas, a gdzie super paelle? 

Zamierzam kupić kartę miejska, która ułatwi nam poruszanie się po mieście (darmowy transport) oraz zapewni darmowe wejścia i zniżki do wielu atrakcji.


Hotel zarezerwowałam w dzielnicy Sant Marti, w pobliżu stacji metra Marina, ale podejrzewam że większość dystansów będziemy pokonywać pieszo. Poza tym przechadzając się po różnych uliczkach, można podziwiać piękną architekturę.
Możliwe, że jednego dnia wypożyczymy rowery, ponieważ wydaje mi się, że jest to najlepsza metoda poruszania się po tym zatłoczonym mieście.

Jeżeli możecie to piszcie o własnych doświadczeniach lub linkujcie ciekawe relacje na jakie natknęliście się w sieci:) 

Z góry bardzo dziękuje i czekam na Wasze propozycje ;) 


Pozdrawiam! 

Etykiety: , ,