wtorek, 19 sierpnia 2014

Gdzie chciałabym być w życiu za 5 lat

W drugim dniu blogowego wyzwania u Uli padł bardzo ciekawy, a jednocześnie trudny, bo bardzo osobisty temat - gdzie chciałabym być w życiu za 5 lat. Za 5 lat... wydaje się, że to szmat czasu, jednak jeżeli spojrzycie w stecz, to okaże się, że to bardzo niewielki odcinek czasu i okres ten mija nie wiadomo kiedy. To naprawdę ciekawy temat, choć ja absolutnie nie mam pojęcia gdzie bym chciała być w życiu za te 5 lat. Cieszę się, że Ula zaproponowala taki temat, bo zmusza on do rozmyślań, refleksji i zastanowienia się nad sobą i swoim życiem…


Za 5 lat będzie rok 2019.
Będę miała prawie 40 lat! O Matko! Jaka ja stara będę! Kto wie czy w ogóle dożyję i w jakiej będę formie? 

Planowanie nigdy nie było moją mocną stroną. A określenie czego chciałabym od życia nadal jest mi bardzo odległe. Czasami chciałabym, jak niektórzy ludzie (czy raczej nawet dzieci) mieć zaplanowane życie, tzn. np. już w szkole podstawowej wiedzieć, że zostanę lekarzem, prawnikiem, strażakiem czy naukowcem. Czasami jest to wymuszone przez rodziców czy otoczenie, często wbrew dzieciom, które chcąc spełnić oczekiwania i pokładane w nich nadzieje i nie rozczarować rodziców, robią to, choć w życiu nigdy nie są szczęśliwe. To nie jest ani dobre, ani mądre, ani fair, każdy bowiem powien mieć wybór i robić to co chce i w czym czuje się dobrze i do czego ma predyspozycje, trudno bowiem zostać np. lekarzem, gdy mdleje się na widok krwi.
Mnie jednak chodzi o osoby, które samodzielnie podejmują taką decyzję, wiedzą czego chcą i konsekwentnie do tego dążą. Jestem dla takich ludzi pełna podziwu. Czasami też bym tak chciała, chciałabym wiedzieć czego bym chciała od życia. A tymczasem mam już swoje lata (mocno chrystusowe, czy raczej staropanieńskie hihi), a nadal nie wiem co chciałabym w życiu robić, nie wiem czego bym od niego oczekiwała…
To chyba nienajlepiej…
Takie rzeczy powinno się wiedzieć. Powinno się mieć jakiś pomysł na życie. Jakikolwiek. A ja żyje sobie z dnia na dzień, prowdząc nadal takie trochę studenckie życie.

Temat jest dla mnie naprawdę trudny, jednak spróbuję - za 5 lat chciałabym być…

 • w PL (chyba),
 • Mieć satysfakcjonującą, ciekawą pracę lub żyć z tego co lubię robić - pisać, fotografować, podróżować, prowadzić bloga,
 • Mieć własny domek z ogródkiem, lub chociaż mieszkanie z balkonem ;) 
 • Mieć u boku towarzysza życia,
 • aby zdowie mi dopisywało
 • i żeby wszystko po prostu układalo się po mojej myśli ;)

A najchętniej to chciałabym wygrać w totka, nie musieć pracować, tylko robić to na co mam ochotę ;) 

Realia będą pewnie jednak zupełnie inne, ale to życie wszystko zweryfikuje;) 

Pozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. Uswiadomilas mi wlasnie, ze tez bede o krok przed 40. Ale co tam, damy rade.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za pięć lat będę o 3 kroki przed 40, ale mówią, że życie zaczyna się po 40-tce. Mówili też wprawdzie, że zaczyna się po 30-tce, ale nie odczułam żadnej rewolucji. Ot, zmiana kodu na 3 z przodu i tyle. :D
  Jakby nie było i co by się nie działo, życzę Ci, żeby Ci się spełniały Twoje założenia - te większe i mniejsze. W totka też wygraj, a co. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ah mowiac szczerze to ta 40-tka lekko mnie przeraza, ale co zrobic, lata leca nieublaganie i trzeba sie z tym pogodzic, mam nadzieje ze nie bezdie z tym tak zle, podobnie jak nie bylo z 30-tka;)

   Usuń
 3. Też chciałabym wiedzieć, czego chciałabym od życia :D Ale życie z dnia na dzień też jest całkiem ok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie do tej pory mi to nie przeszkadzalo, ale mowiac szczerze juz jestem tym troche zmeczona i chyba badeszla pora to zmienic ;)

   Usuń
 4. I ja także bym chciała poznań sekret życia! Jednak każdy z nam musi mieć jakiś talent, coś w czym czuje się najlepiej tylko jedno odrywają to szybciej drudzy wolniej. Tak to sobie ja tłumaczę. Przed Tobą jeszcze masa życia i sporo może się zmienić. Niech wiek nie będzie ograniczeniem!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też będę jakoś przed 40tką... 36 lat..fajna liczba;) moim zdaniem im dalej tym będziesz fajniejszą babeczką:) i tego Ci życzę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego dobrego i spełnienia zamierzonych planów.
  Za 5 lat to u mnie 37 fju fju... :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziekuję za komentarze! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...