Festiwal szkockiego piwa ale

W poprzedni weekend wybraliśmy się na Scottish Ale Beer Festival, czyli na Szkocki Festiwal Piwa Ale. Piwa ale są piwami górnej fermentacji, charakteryzują sie pełnym, słodkim, owocowym smakiem. 
Na festiwalu było fantastycznie i już z niecierpliwością czekam na kolejny. Spędziliśmy tam całe piątkowe popołudnie, a następnie poszliśmy w sobotę od rana żeby odebrać koszulkę i znowu zeszło nam kilka godzin.
Wybór piw był przeogromny, każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie.
Na wejściu, przy zakupie biletu (£6) dostaliśmy książeczkę informacyjną i szklankę w którą nalewane było piwo. Szklanki można było wybrać w dwóch rozmiarach: pintowa i półpintowa. My zdecydowaliśmy się na mniejszą, a piliśmy i tak po 1/3 pinty, aby móc skosztować więcej piw ;)


Piwa były podzielone wg regionów geograficznych oraz oznaczone wg typu piwa:

Regiony:

Typy:


Staraliśmy się nie pić piw, które już wcześniej piliśmy, lub takich które można kupić w każdym sklepie czy pubie, oraz takich których kiedyś próbowaliśmy i nam nie smakowały.

Piwa których skosztowaliśmy:

Oprócz tego próbowaliśmy także kilku fantastycznych cydrów.


Tak jak napisałam na wstępie, impreza była moim zdaniem bardzo udana i bardzo nam się podobała, z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję. Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której można poznać wiele fantastycznych piw, które nie są powszechnie dostępne. 


Pozdrawiam!

Etykiety: , , , ,