Hula hop

Hula hop to kolejna zabawka, która pewne większości kojarzy się z dzieciństwem, obecnie wraca do łask jako idealne narzędzie do rzeźbienia sylwetki, podobnie jak skakanka o której pisałam jakiś czas temu. 

Hula hop w formie jaką znamy obecnie zostało wymyślone w latach 50-tych XX wieku, choć podobnymi kołami dzieci bawiły się już od czasów starożytności, kręcąc, tocząc i rzucając je. Początkowo robiono je z babmusa, później zaczęto wykonywać kolorowe koła z tworzywa. 


Zrodlo

Kręcenie hula hop nie ogranicza sie tylko do talii, można nim kręcić na pupie, nogach, rękach, stopach, a nawet szyi. Choć te sztuczki z pewnością lepiej znane są z pokazów cyrkowych.

Kręcenie hula hop jest również bardzo seksowne, także dziewczyny jeżeli lubicie tańczyc przed swoimi facetami, pomyślcie nad tańcem z kolem;) 

Garść ciekawostek:


Hula hop ma także swój dzien, który ustalono na 4 października.

Jak wspomniałam w poprzednim poście, na Festiwalu w parku Meadows kupiłam sobie w końcu hula hop. Koło  to jest dość duże - ma nieco ponad metr średnicy, (a można było kupić jeszcze większe). Chyba nie będę mogła kręcić nim w domu, zamierzam wychodzić w tym celu do ogródka, szczególnie że pora roku jest jak najbardziej sprzyjającą;)
O postępach i ewentualnych efektach z pewnością dam znać, teraz tylko trzeba się zmobilizować do kręcenia,  a z tym jak wiadomo zawsze jest najtrudniej.

Korzyści płynące z kręcenia hula hop:


Pozdrawiam i idę pokręcić ;) 

Etykiety: ,