niedziela, 25 maja 2014

Jak wybrać wakacje All Inclusive

Podczas wyboru i zakupu wakacji, których co raz częściej dokonujemy przez internet, należy zwracać uwagę na wiele szczegółów i drobiazgów. Poniżej wypunktowałam kilka, moim zdaniem najważniejszych i najistotniejszych rzeczy od których należy zacząć poszukiwania, a następnie zwrócić szczególną uwagę podczas kolejnych kroków rezerwacji. 
  Moje rady przy wyborze wakacji AI:
  • zastanówcie się gdzie chcielibyście pojechać
  • zorientujcie się co oferują biura podróży - jakie kierunki
  • zorientujcie się w cenach, porównajcie oferty biur
  • sprawdźcie skąd odbywają się loty (my często musimy kombinować, ponieważ z Edynburga nie ma zbyt wielu ciekawych lotów, często latamy z Glasgow lub Londynu, skąd można polecieć chyba w dowolne miejsce na świecie).
  • sprawdźcie terminy wyjazdów - po pierwsze w zależności od daty zmienia się cena, ale także jeżeli np. powrót wypada w niedzielę w nocy, lub poniedziałek nad ranem będziecie potrzebowali dodatkowego dnia urlopu. 
  • zamawiajcie wakacje w dużych, sprawdzonych biurach podróży (w UK korzystam z Thomasa Cooka lub Thomsona). 


  • Podczas wyboru hotelu, obejrzyjcie zdjęcia, przeczytajcie o nim wszystko co jest napisane na stronie operatora - ile trwa transfer z lotniska i czy jest on wliczony w cenę, jak daleko jest do plaży czy do centrum kurortu (w zależności czego od danego miejsca oczekujecie), ile w hotelu jest basenów, barów, restauracji, itp. itd. Zerknijcie na oceny tego hotelu na stronie operatora, przeczytajcie komentarze, a także zerknijcie na niezależną stronę np. TripAdvisor i tam poczytajcie o wrażeniach innych z pobytu w danym hotelu. Zobaczcie też jak duży jest ten hotel, ja np. bardzo nie lubię wielkich molochów, dlatego staram się wybierać mniejsze, lub bardziej rozlegle. 
  • Podczas płatności - doczytajcie czy transfer z lotniska do hotelu jest wliczony w cenę, jeżeli lot jest długi sprawdźcie czy w cenę wliczony jest posiłek, czy też jest opcjonalny i dodatkowo płatny, zastanówcie się także nad wykupieniem ubezpieczenia (ja zawsze je kupuje). 
  • Last minute - ta opcja jest idealna dla tych, którzy mogą lecieć w każdej chwili, ceny takich wakacji bywają naprawdę bardzo atrakcyjne.


Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziekuję za komentarze! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...