Edynburskie puby - The Half Way

Kolejny pub jaki chciałabym Wam przedstawić i który koniecznie musicie odwiedzić będąc w Edynburgu to The Half Way (W Pół Drogi). 

Edynburskie pubyJest to mikroskopijny pub położony w połowie close(u) (wąskiego przejścia między budynkami, łączącego różne poziomy miasta)  prowadzącego z głównego dworca kolejowego (Waverly) na Stare Miasto i jego główną ulicę - Royal Mile - Królewską Milę. O closach z pewnością Wam napiszę, ponieważ są one wspaniałym i jednym z bardziej chatakterystycznych elementów architektonicznych miasta i ścieśle związane z jego ukształtowaniem, ponieważ Edynburg, podobnie jak Rzym, położony jest na siedmiu wzgórzach.
Ale wracając do pubu...
W tym miejscu pub istniał już od XVIII wieku, wówczas w tej okolicy znajdował się jarmark z jatkami, drobiem, rybami i warzywami. Śladem tego jest nazwa ulicy biegnącej u podnóża closu - Market Street.
The Half Way to najmniejszy pub w Edynburgu, przychodzą tu zarówno miejscowi, a ze względu na położenie także turyści. Mimo niewielkich rozmiarów, a może właśnie dzięki nim, panuje tu niezwykle przytulna i sympatyczna atmosfera. Na tej niewielkiej powierzchni wszystko jest wspaniale zorganizowane i odpowiednio "upchnięte", nawet kuchnia serwująca bardzo smaczne szkockie jedzenie oraz pyszne lokalne piwa. Tym razem piliśmy bardzo fajne piwko z Orkney - Dark Island (ale) i Dragonhead (stout).Wnętrze pubu - siedzimy pod jedną ścianą, resztę lokalu widać, mam nadzieję, że zdjęcia choć trochę oddają to jak mały jest to lokal i choć w niewielkim stopniu jego klimat.


 

Mam nadzieję, że spodobał się Wam kolejny post z serii Edynburskie Puby, jeśli macie jakieś pytania to piszcie! 

Pozdrawiam!
Etykiety: , ,